IBL

Firma IBL-Löttechnik je od roku 1985 aktivní v oblasti pájení elektronických sestav. Počátky firmy jsou spojeny s poskytováním inženýrského servisu v oblasti pájení, s optimalizací pájecích procesů zákazníkům, analýzou pájecích problémů, vytvářením speciálních postupů pro pájení složitých sestav. S rozvojem SMD technologie se firma orientuje na vývoj nové perspektivní technologie pájení v parách.

V průběhu několikaletého úsilí se podařilo zúročit předchozí zkušenosti a znalosti a firma přichází s nabídkou průmyslově použitelných strojů s novou technologií pájení. IBL jako průkopník v této oblasti vlastní celou řadu patentů a mezinárodních ocenění.
V současné technické úrovni nabízejí stroje pro pájení v parách celou řadu výhod oproti klasickým způsobům pájení a staly se jejich plnohodnotnou alternativou. Mezi největší přednosti těchto strojů patří vysoká flexibilita a nízké teploty pájecího procesu.
IBL dnes nabízí kompletní řadu těchto zařízení, počínaje malými stolními jednotkami pro laboratorní a prototypové účely, přes dávková zařízení pro malé a střední firmy, až po produktivní in-line systémy velkých sériových výrob, včetně technologie vakuového pájení pro výkonové aplikace.