Vysoce výkonné zvětšování a měření, které se osvědčilo pro různá odvětví průmyslu

Inspekční mikroskopy a bezkontaktní měřicí systémy společnosti Vision Engineering se používají ve velmi široké škále průmyslových odvětví – všude tam, kde je vyžadováno vysoce výkonné zvětšení nebo přesné měření.

S více než 60letou zkušeností v oboru společnost realizuje specifické výzvy vysoce specializovaných aplikací v široké škále průmyslových odvětví.
 

Špičkové inovace

Společnost Vision Engineering se od roku 1958 stala světovým lídrem díky průkopnickým technologiím a oceňovaným inovacím. V roce 2020 získala cenu „Queen‘s Award for Innovation“ za bezokulárový stereo mikroskop Lynx EVO s vysokým zvětšením. Nyní i v následujících letech hodlá pokračovat v dalších inovacích, ergonomickému designu a vyšší produktivitě ze strany uživatelů.


Přednosti společnosti Vision Engineering

Vše, co společnost vyrábí, je navrženo s ohledem na ergonomií a snadné používání. To je to, co společnost odlišuje. Vychází z toho, že pokud lze mikroskop pohodlně používat, operátor bude v pohodě, šťastnější a produktivnější. Přesnost, rychlost a propustnost jsou vylepšeny díky unikátním ergonomickým konstrukcím společnosti.


Kvalita

Společnost jako firma podporuje zákazníky při zajišťování kvality jejich vlastních výrobků a služeb, takže kvalita a dokonalost jsou základními kameny dobré pověsti společnosti Vision Engineering. Její výrobky si za více než 60 let vydobyly vysokou úroveň, kterou si dodnes drží po celém světě.


Zdraví a bezpečnost

Patentované bezokulárové mikroskopy lze používat s bezpečnostními brýlemi a maskami, které pomáhají chránit obsluhu před přenosem infekce při sdílení zařízení, aniž by došlo ke snížení produktivity.
 

Elektronika / Elektrotechnika / SMT

Posílení postavení výrobců elektroniky

Ať už je úkol jakýkoli, v jakémkoli prostředí – zboží, výstupní kontrola, identifikace součástek, montáž elektroniky, detekce závad, dokumentace a další – vše je rychlejší díky ergonomickým mikroskopům společnosti Vision Engineering.


Rychlost – přesnost – pohodlnost

Mikroskopy jsou oblíbené v automobilovém, leteckém, lékařském, mechatronickém a telekomunikačním průmyslu. Bezokulárové stereo mikroskopy a vysoce výkonné digitální mikroskopy vám umožní prohlížet cokoliv od nejmenší součástky SMT až po největší desku tištěných spojů (DPS) rychle, přesně a v daleko větším pohodlí.


Výrobky

Ergonomické mikroskopy společnosti Vision Engineering se podílejí na zvyšování výstupní kontroly výrobků. Integrované obvody, součástky s kuličkovou mřížkou, dvojité a čtyřnásobné ploché bezolovnaté vodiče, nenamontované součástky a holé DPS, to vše lze prozkoumat během několika okamžiků. 

Nikdy vám nic neunikne

Kontrola kvality prokovených otvorů na DPS nebo prohlížení okolí dokonce i pod vývody Quad Flat Package (QFP - racčí křídla) je díky 360° prohlížečům u mikroskopů Lynx EVO a EVO Cam II jednodušší. Šikmý nástavec pod úhlem 34°, který se otáčí o 360° kolem středu, umožňuje rychlou vizuální kontrolu po stranách průchozího otvoru nebo kolem každého vodiče. Kontrola kvality pájení, přemostění, nadzvednutých plošek a dalších skrytých vad je možná bez nutnosti obtížné manipulace s deskou.


Prototypy, ruční montáž a přepracování

Úlohy ruční montáže těží z možnosti prohlížet objekt ve 3D zobrazení – včetně polohy nástrojů v tomto prostoru – pro snadnější koordinaci ruky a oka a větší přesnost. Unikátní 3D zobrazení mikroskopů Lynx EVO, DRV-Z1 a Mantis zlepšuje přesnost a snižuje únavu operátora, zvyšuje produktivitu a propustnost.


Výroba a kontrola kvality

Vizuální kontrolu vad včetně nesprávně zarovnaných, nesprávných nebo chybějících součástek, vady pájených strojů, špatné smáčení, nadzvednuté plošky a potrhaná pájková výplň – vše lze bez námahy kontrolovat pomocí 2D kamerových a 3D stereo systémů. 3D systémy nabízejí další výhodu v podobě odhalování nedokonalostí povrchových úprav a textur, které mohou naznačovat špatnou kvalitu pájení a jiné vady. U vysoce důležitých DPS je 3D vizuální kontrola pomocí EVOTIS Vision Engineering ideální. Díky možnosti bezpečného upevnění desek s možností zamykání v osách X, Y může být každý vývod důkladně vizuálně zkontrolován.


Povrchová úprava / povlaky

Abyste odhalili vady povrchových úprav, zvolte řešení Vision Engineering s UV osvětlením. Běžné vady povlaku, jako je znečištění, ztenčení, nadměrné nanesení a špatná přilnavost jsou tak jasné a dobře viditelné.


Protokoly

Vytváření podrobných protokolů, včetně obrázků, měření a anotací, je rychlé a snadné díky výkonnému, avšak intuitivnímu softwaru Vision Engineering.

Letecký a kosmický průmysl

Rychlé, přesné a neměnné měření a inspekce pro letecký průmysl.
Řada bezkontaktních měřicích a oceňovaných ergonomických mikroskopů podporuje základní výrobní procesy vysoce hodnotných výrobků, jako jsou součástky pro letadla a družicové systémy, což vám dává jistotu, že budou spolehlivě plnit nejpřísnější normy.


Plně automatizované tříosé měřicí systémy

Plně automatizované 3osé měřicí systémy (LVC) společnosti Vision Engineering mají potřebný výkon a univerzálnost pro splnění náročných potřeb leteckých výrobců a dodavatelů. Jsou vhodné pro objekty do 400×300×200 mm, jsou ideální pro měření velkých součástí nebo stejně snadno i série malých součástek.


Rychlejší výrobní postupy

LVC podporuje vyšší produktivitu a rychlejší pracovní postupy v leteckém dodavatelském řetězci automatizací časově náročných měřicích a inspekčních procesů. Jeho motorizovaný měřicí stolek a objektiv se zoomem se společně podílejí na rychlé a stálé přesnosti, na kterou se můžete spolehnout. Objektiv s vícepolohovým zoomem navíc umožňuje, aby změny zvětšení byly součástí programu měření, čímž se eliminuje potřeba časově náročných manuálních změn.Přesnost v dodavatelském řetězci

Inspekční a měřicí zařízení společnosti Vision Engineering pomáhají zachovat přesnost v leteckých a kosmických dodavatelských řetězcích tím, že umožňují rychlé a snadné zkoumání velkých objemů součástí, jakéhokoliv materiálu od nýtů až po složité elektronické sestavy. 3D zobrazení vám umožní vidět mnohem více než běžné 2D systémy a řada softwaru usnadňuje pořizování snímků, zaznamenávání měření a vytváření přesné dokumentace.


Promyšlená strategie měření a kontroly

Výrobní řada kontaktních i bezkontaktních systémů měření společnosti Vision Engineering vám poskytne vše, co potřebujete k zefektivnění kontroly jakékoli součásti od nejjednodušší až po nejsložitější. Desky plošných spojů, řídicí systémy, komunikační sestavy, bezpečnostní zařízení, rádiové komponenty a další, to vše může procházet výrobní linkou rychleji až do kontroly kvality a výstupní kontroly, plně zdokumentováno a připraveno k odeslání.

 

UV kontrola konformních povlaků

UV osvětlení, které je u Mantis Elite a EVO Cam II, vám poskytne jasný pohled na konformní povlak, odhalí řadu vad včetně ztenčování, shlukování, bublin a znečištění, protože splňuje rozhodující normy kvality a bezpečnosti v leteckém průmyslu.
 

Telekomunikace

Činnosti pro telekomunikační průmysl

Ať už chcete provádět důkladné kontroly telekomunikačních konektorů a desek plošných spojů, nebo provádět přesná měření nejmenších součástek, můžete to udělat rychle a přesně s jedinečnou řadou mikroskopů Vision Engineering. 

Důsledné kontroly

Pro vizuální kontrolu součástí, jako jsou konektory, desky plošných spojů, izolátory, převodníky a svazky optických vláken – od vstupních přes rozpracované až po konečnou kontrolu – zjistíte, že stereo mikroskop Mantis Compact nebo Mantis Elite usnadňuje život.
 

Méně odpadu

Vynikající kvalita obrazu, aplikace pro odstraňování otřepů, vizuální kontrolu pinů v konektorech, bezúnavné prohlížení a vynikající obrazová kvalita, kterou nabízejí mikroskopy Vision Engineering, zvyšuje produktivitu a snižuje množství odpadu u výrobců telekomunikačních součástí po celém světě i v jejich dodavatelských řetězcích.


Přesná měření rozměrů

Když pracujete s nejmenšími tolerancemi u součástek, které se s každou novou generací zmenšují a komplikují, usnadní vám život měřící mikroskop Hawk. Z portfolia měřicích systémů, které zahrnuje systémy od jednoduchých dvouosých optických měřicích mikroskopů až po tříosé systémy s detekcí hran, Hawk vnáší jistotu do všech částí výrobního procesu telekomunikačních součástí.


Kontrola šarží a shodných tolerancí

Hawk se často používá pro kontrolu konektorů mobilních telefonů: pro běžnou kontrolu a měření vzorků šarží nebo při kontrole tolerance tvaru, pokud existuje podezření na problém.

Pouzdra / Obaly / Balení

Snadné měření pouzder

Pokud vyrábíte pouzdra vyrobená z těžko měřitelných černých nebo průhledných plastů, i když mají složité tvary, optický měřicí mikroskop s vysokým rozlišením od společnosti Vision Engineering vám pomůže překonat problém se špatnou definicí hran a poskytne vám pokaždé přesná a opakovatelná měření.
 

Optická kontrola plastů a syntetických materiálů

Ať už kontrolujete své prvotní prototypy pouzder, kompletně hotový výrobek nebo něco mezi tím, u Vision Engineering vždy najdete vhodné řešení. Mantis Elite například nabízí obrovskou pracovní vzdálenost s prvotřídní ergonomií pro vyšší produktivitu. Lynx EVO poskytuje ohromující 3D snímky s vysokým rozlišením, které vám umožní hlubší pochopení toho, na co se díváte.


Optický a video měřicí systém v jednom

Se Swift PRO Duo lze snadno měřit komplikované předměty, jako jsou PET výlisky a blistry. Nejen, že je snadné přepínat z optického na video měření, ale je dodáván se softwarem řady M pro přiblížení a ovládání dotykem, který si okamžitě osvojí každý, kdo používá mobil nebo tablet.
Napište mi, jak Vám můžu pomoci s výběrem...
Ing. Václav Fiurášek obchodní zástupce (inspekce, měření)
mobil
+420 602 579 951
telefon
+420 571 669 363
email
v.fiurasek%a-t%pbt.cz