Webináře

Na této stránce budeme postupně aktualizovat webináře našich dodavatelů.

GREENCONNECT BY STANNOL

SUSTAINABLE SOLDERING MATERIALS

Date: 30.05.2022
Time: 15:00 – 16:00h (CEST/UTC+2) 
Language: English
Moderator: Jonas Kolossa

 • Development of sustainable soldering wire “Fairlötet”
 • Background – Requirements for FAIRTIN products
 • Images of a sustainable tin mine
 • Greenconnect – more sustainable products
 • Outlook – Importance of sustainable solder in the future

For registration please send us a message to schulung(at)stannol.de.
Registration deadline is one hour before the online seminar starts.
 

ELECTION OF THE RIGHT SOLDER WIRE

HOW TO SELECT THE BEST SOLDER WIRE FOR YOUR SOLDERING PROCESS?

Date: 01.06.2022
Time: 15:00 – 16:00h (CEST/UTC+2)
Language: English
Moderator: Jonas Kolossa

 • What is important to know about a solder wire?
 • Composition, operating principles of the ingredients
 • Standards, reliability and test methods
 • Differences in activation groups
 • New products and application videos

To register please email schulung(at)stannol.de.
Registration deadline is an hour before the online seminar starts.
 


 


 


 


Již proběhlé webináře na které se můžete podívat z archivu:

Proč je čištění zásadní operací před aplikací konformního krytí   

Webinář o významu čištění DPS v dnešním výrobním prostředí se zaměřením na čištění před lakováním. Zkoumají se zda metody a výhody kompletního čištění DPS, rizika, která mohou vést k selhání sestavy v souvislosti s nečistotami pod povrchem laku, metody posuzování čistoty povrchu před aplikací konformního krytí, jakož i testovací metody pro posouzení spolehlivosti sestav a dále budeme sdílet doporučené odborné postupy, pro dosažení dlouhodobé spolehlivosti a funkčnosti sestav dle požadavků zákazníka.

 

DI-voda vs. chemie

Použití pájecích materiálů určených k čištění vodou má své limity. V dnešním výrobním prostředí DPS, které je charakteristické vysokou hustotou osazení, zmenšující se velkostí součástek, malými mezerami pod součástkami a komplexností pouzder se dostáváme na hranici, kdy nelze efektivně vymýt vodorozpustné zbytky tavidel jen s pomocí čisté de-ionizované vody (DI-vody).  Na webináři získáte hlubší náhled do technologie čisticích prostředků na bázi vody a jejich působení v porovnání s čistou vodou. Zkoumají se zde klíčové ukazatele výkonu, včetně čistoty, materiálové kompatibility, spotřeby energie, spotřeby DI-vody a dopad na životní prostředí.         

 

Jet Printing - co nového s sebou přináší čištění pájecí pasty s jemnou zrnitostí

Technologie dnešní SMT výroby přináší nové způsoby aplikace pájecí pasty jako je Jet Printing, který se využívá pro rychlé bodové nanášení pasty místo klasického tisku přes šablonu. Tato technologie nachází své využití především u malosériové výroby, kde eliminuje náklady spojené s výrobou šablon nebo tam, kde je potřeba tuto technologii využít kvůli omezeným prostorovým možnostem nebo pastu zkrátka jen do-dispendovat.

Jet Printing má svá specifika a jedním z nich je nutnost použití pájecích past s jemnou zrnitostí Typu 5 a 6 místo standardního Typů 3 a 4. Jelikož čištění je pro dlouhodobou spolehlivost zásadní, ukázalo se, že pasty určené pro Jet Printing se čistí obtížněji. Na webináři zjistíte, co se skrývá za vyššími nároky čištění na základě získaných zkušebních dat a zkušeností zákazníků

 

Designing for Reliability in Class III Assemblies

When designing high-reliability electronic assemblies, functionality is critical and long-term reliability is essential.  Join our webinar for a detailed overview of the various failure mechanisms including the challenges associated with improper cleaning, board complexity, material mix, component, and the package types used. Thru an in-depth case study examination, we will discuss the steps involved in reducing the risk of failures while improving long-term reliability.

Advanced Cleaning for Advanced Packages


With increasing packaging densities and the introduction of new materials, join the experts at ZESTRON Academy to discuss overcoming present-day cleaning challenges associated with Class III Assemblies. Through a series of case studies, we will examine the complex component packages that are increasingly being used in the industry, their associated failure mechanisms, and discuss the factors to consider when selecting cleaning agents and optimizing your cleaning processes.

Improvements in Yield and Reliability for SMT Processes

Attend ZESTRON Academy’s webinar for an in-depth review of the process-related issues to paste and adhesive contaminated stencils, stencil cleaning technologies as well as implications of cleaning nano-coated stencils. We will also explore the principles of the underside wipe process and review the topic of misprinted board cleaning.

Povrchová čistota: Jak čisté je „čisté“?

Nečistoty zanechané po pájecím procesu na povrchu DPS nebo pod součástmi mohou často vést k funkčním poruchám sestavy. Na webináři získáte přehled o dostupných standardizovaných i nestandardizovaných metodách pro posuzování čistoty sestav po procesu čištění. Najděte odpověď na častokrát kladenou otázku - „How clean is clean?“ resp.  Jaká kritéria musí splňovat čistý povrch.

 

Nepájivá maska & čištění součástek s nízkým odstupem od substrátu – jak to spolu souvisí?

Na webináři prozkoumejte do jaké míry ovlivňují různé druhy nepájivých masek výsledky čištění pod součástkami. Nepájivá maska slouží k zamezení zkratů v průběhu pájení a ke zlepšení izolačního odporu mezi kontakty, ale může její přítomnost také ovlivňovat efektivnost procesu čištění? V tomto webináři odborníci z Zestron Academy posuzují nejnovější klíčové poznatky z nedávno dokončené studie.

 • Waygate Technologies | Industrial X-ray imaging solutions | Webinar
  • Industrial X-ray 2D and CT has evolved to an established technology for defect detection as well as for metrology. In our seminar we introduce typical industrial application examples, provide an overview on state-of-the-art solutions and demonstrate technology highlights of industrial X-ray and CT inspection systems that also can be integrated in Brilliant Factories to enable their usage in fully automated mode for highest productivity.
 • Waygate Technologies | Metrology by CT | Webinar
  • With 3D printed and conventionally manufactured parts becoming more and more complex with a lot of hidden features, there is a growing demand for new measurement strategies. This webinar gives an introduction to the basics of metrology by CT and discusses the major factors that influence the metrological performance. We also present the technical solutions that are necessary to make CT measurements accurate and precise.
Společnost Vision Engineering se spojila s odborníky v oboru SMT, aby Vám přinesla sérii webinářů FREE Electronics Academy, které se podrobně věnují problémům, které mají vliv na montáž DPS. 

Většinu seminářů vede anglický expert na SMT Bob Willis, který se již léta věnuje problematice DPS. 

Učte se od odborníků. Dozvíte se mnoho informací k inspekci, jak identifikovat a odstranit závady, zlepšit kvalitu a snížit náklady.

Témata webinářů:

Všechny webináře již v minulosti proběhly, ale můžete se na ně podívat zdarma ze záznamu. Pro sledování videa se musíte registrovat na stránce a na stejné stránce se po registraci dané video zpřístupní.