Flexibilní osazovací stroje - Fox


Fox
FoxFoxFox

Fox – flexibilní SMD osazovací automat

Fox, nový standard v rámci malých osazovacích SMT automatů, je vysoce flexibilní a mezi malými stroji výkonný osazovací automat, nabízený v řadě modifikací. Díky svým možnostem a vlastnostem si velmi rychle získal popularitu jak v kategorii strojů pro malé střední výrobce DPS, tak jako prototypový nebo malosériový montážní stroj u firem s velkokapacitním osazováním. Kombinuje dva různé výrobní postupy v rámci jednoho stroje: 3D dispendování  pájecí pasty  a/nebo lepidla, a 2,5D  montáž SMD součástek. Oba procesy mohou nově probíhat současně v rámci jednoho programu. Díky této kombinaci a vysoce pokročilému technickému řešení umožňuje především malému výrobci jedinečnou univerzálnost a dlouhodobou výrobní perspektivu.

Automat je dodáván v několika verzích. Jako jednoosý, dvouosý nebo čtyřosý stroj, v off line nebo in line provedení, s různou kombinací dispendovacích ventilů, včetně jet-ventilů pro extrémně rychlé nanášení pasty nebo lepidla. Konstrukce s lineárními motory těmto řešením dodává vysokou dynamiku a přesnost. Kombinováním uvedených modifikací lze konfigurovat stroje buďto k větší univerzálnosti nebo vyšší kapacitě. Kapacitu stroje je možné budovat i postupně, a verze s nižší kapacitou je možné jednoduchou výměnou osazovací hlavy za výkonnější posunout k vyšším produktivitám. Už v jednoosé verzi má stroj kapacitu 7000 součástek za hodinu, což z něj vytváří velmi operativní nástroj pro nárazovou práci.   

Operativnost provozu podtrhuje inteligentní systém podavačů a jejich způsob uložení ve stroji. Detekce podavačů přes čarové kódy nejenom přispívá ke snadné verifikaci součástek, ale umožňuje i velmi rychlé přezbrojení. Výhodou pro snadné plánování rozložení výroby je i vysoký počet podavačů na stroji. Svými až 180 podavači na malé půdorysné ploše (a až 120 podavači v in line provedení) se automat řadí do čela ve své kategorii. Množství součástek na stroji ještě rozšiřuje i unikátní paletový zakladač, který se díky vysokému zdvihu v ose Z pohybuje nad uložením standardních podavačů. Mezi zajímavé doplňky patří i elektrické měření součástek.    

Významným přínosem do celkového konceptu je řídící software, který je postavený na moderních programových prostředcích. Výsledkem je velmi intuitivní a informativní prostředí s bohatou kontextovou nápovědou. Ovládání je přes velkoplošnou dotykovou obrazovku s alternativním připojením klávesnice nebo myši. Síťové vazby zjednodušují nejen snadné propojení na návazné procesy, ale umožňují i velmi efektivní vzdálenou podporu v případě nouze. Doplnit je možné moduly tracebility a návaznosti na plánování a skladové hospodářství, pak je tento systém ideální volbou i pro taková speciální a ostře sledovaná odvětví jako je letectví, kosmonautika, nebo automobilní a medicínské aplikace s vysokou sledovaností výroby. Zvláště výhodné pro operativní práci je propojení s automatizovaným skladovým systémem Cubus.

Automat má extrémně nízké provozní náklady a minimální údržbu, a díky svým rozměrům je ideálně vhodný i do prostor s 90 centimetrovým stěhovacím koridorem.  

Související informace

Video

 

RNDr. Jaroslav Sladký

Vedoucí obchodního oddělení

606 754 653 571 669 315 j.sladky

Pošlete mi zprávuPoložky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Kategorie

Výrobci
Aktuality
Všechny aktuality
Kontaktujte nás
PBT Rožnov p.R, s.r.o.

 +420 571 669 311
 +420 571 654 138
 pbt@pbt.cz
 Lesní 2331
Rožnov pod Radhoštěm
756 61
Česká Republika


tento uvedeny text bude bíly

Weblogo